targ

Stoiska targowe

Powstają albo też funkcjonują najczęściej na obrzeżach miast lub przeciwnie, w centrum miast, na starych, przeznaczonych do tego celu od wieków miejscach. Rynki, bazarki, targowiska, integralna część handlu i nie tylko naszej, rodzimej kultury, ale i światowej. Nie zawsze jednak takie targowiska są utrzymywane w jednym miejscu i konieczna jest budowa stoisk targowych w innym.
Z reguły nie są to dobre pomysły, gdyż ludzie niespecjalnie przepadają za zmianami, ale czasami są konieczne, choćby nawet i tymczasowo. Bywa, że wymagana jest naprawa stoisk targowych, ścieżek i uliczek, a jest naprawdę niezbędna, gdyż bez targowisk trudno jest nam sobie wyobrazić życie.
To tam znajdziemy zdrowe produkty żywnościowe, pochodzące w rzeczywistości od rolników i najczęściej właśnie od tych, stosujących znikomą ilość nawozów sztucznych. Kupimy prawdziwy miód i jaja od biegających swobodnie po obejściach kur, a także wyroby rzemieślnicze, jak choćby stare, ale jakże skuteczne zmiotki, wykonane z brzozowych gałązek, zwane drapakami.
Kupimy tam kwiaty i nasiona, a także zwyczajne wyroby przemysłowe, jednak największą zaletą ryneczków jest kontakt z drugim człowiekiem i zachowanie pewnej części dziedzictwa kulturowego.